Dvorfas

Tu - dvorfas. Tu - ne žmogus. Tavo gentainiai kresni (ūgis 120-140 cm, svoris iki 75 kg), tvirti, labai stiprūs. Jų plaukai juodi, pilki, tamsiai rudi arba raudoni.

Dvorfai visada barzdoti. Moterų barzdos trumpos, o vyrai nešioja ilgas barzdas, kartais supintas į kaseles. Todėl neišmanantys dažnai dvorfes moteris palaiko dvorfais vyrais. Tu, kaip ir visi dvorfai, labai ištvermingas. Atsparesnis magijai, šalčiui ir karščiui negu žmonės. Turi infraraudonąją regą (infraregą).

Tavo gentainiai gyvena 200-400 metų.

Dvorfai dėvi sunkius drabužius, mėgsta spal­votus apsiaustus su gobtuvais. Dvorfai paprastai gyvena labai draugiškomis bendruomenėmis požeminėse gyvenvietėse, įsikūrusiose kalnuose, uolėtose kalvose. Gerai orientuojasi požemiuose. Nemėgsta atviro vandens - ežerų, upių, jau nekalbant apie jūras ir vandenynus. Nemoka plaukti. Labai mėgsta sočiai prisivalgyti ir daug išgerti. Piukūs kalnakasiai, nagingi metalo ir akmens meistrai. Jie garsėja puikiais metaliniais ginklais, papuošalais, įnagiais. Požemiuose augina grybus.

Trečdalis dvorfų - moterys. Šeimos monogaminės - vyras, žmona ir vaikai.

Dvorfai paprastai būna blaivaus proto, ramūs, tačiau labai mėgsta turtą, ypač brangius metalus ir  brangakmenius. Smarkūs kovotojai. Vienas kitą laiko broliais, o visas kitas būtybes - žemesniais padarais, kurie gali būti priešininkai. Su kitais dvorfai retai sudarinėja sutartis, bet pažadėję tvirtai laikosi savo žodžio.

Tu, kaip ir visi dvorfai, nekenti orkų, drakonų ir didvilkių, vos tik pamatai juos, iškart apima įniršis, noras pulti ir nudobti. Nemėgsti ir kerų, todėl, tiesą sakant, nepatinka tau ir elfai.

Dauguma dvorfų - kariai. Pasiskaityk kario aprašymą.

Inftarega. Be paprastos regos dvorfai turi ir infraregą. Ji leidžia tamsoje matyti šilumą (infraraudonuosius spindulius). Paprasta ar magiška šviesa infraregą nuslopina. Ugnis ir kiti labai įkaitę daiktai trukdo infraregai, panašiai kaip paprastai regai trukdo labai ryški šviesa. Turint infraregą šilti daiktai atrodo raudoni, o šalti - juodi. Pvz., du kariai, pasislėpę tamsioje oloje, atrodys kaip du rausvi siluetai. Metaliniai šarvai bus tamsesni, o nuogas kūnas bus ryškiai raudonas. Einanti basa būtybė paliks ant šaltų (tamsių) grindų rausvokas pėdas, kurios greitai išblės. Šalto vandens baseinas atrodys visiškai juodas.

Stambių konstrukcijų aptikimas. Dvorfai puikūs kalnakasiai, mūrininkai, akmentašiai, todėl lengvai pastebi stambius spąstus, kuriuos statant panaudotas akmuo ir metalas (krentantys akmens luitai, užmaskuoti šuliniai ir pan.), taip pat judančias sienas, slaptus liukus ir slaptas duris, naujesnes statinių vietas.

Ieškant tokių dalykų pastabumo VM+25. Bet žaidėjas turi pasakyti Meistrui, kada ir ko ieško jo dvorfas.

Esminė prigimties savybė - jėga (JėP > 10). Kuo didesnė jėga, tuo lengviau kautis kirstynėse. Vikrumas leidžia tiksliau šaudyti ir svaidyti durklus bei panašius ginklus. Sveikata svarbi gajumui, SvP > 5.

Gajumas - 5-45 GT plius SvP.

Ginklai - bet kokie, išskyrus labai ilgus: nenaudoja 2-R kalavijų, spragilų, iečių, alebardų, ilgų lankų. Mėgsta trumpakočius 2-R kirvius, juos naudoja kaip vienarankius (pagal 1-R įgūdį).

Šarvai - bet kokie. Dvorfai dažnai net miega su šarvais. Gali naudoti skydą. Bet ne visi šarvai dvorfams tinka - juk dvorfai labai žemi ir kresni.