V Herojų turnyras
Heroju turnyro logotipas
„Karių ir Magų" žaidėjai ir mėgėjai jau penktą kartą susirinko į Herojų turnyrą. Šis turnyras nuo ankstesnių skyrėsi visų pirma dviem dalykais - herojai dalyvavo ne pavieniui, o komandomis bei veiksmas persikėlė į naują vietą iš tos kur jau vyko tris kartus. Praėjusio amžiaus pradžios sodyba Šalčininkų rajone priglaudė virš 20 svečių. Šiais metais vyko Kepurmušio čempionatas. Gal būt kai kas matė šio žaidimo scenarijų „RPG almanache" (tik nepamenu, kuriame jis buvo) ar dalyvavo VI RPG fiestoje, kur aš ir meistravau pagal Kepurmušio scenarijų. O nežinantiems, trumpai kas tai yra.

KEPURMUŠIS - tai komandinis žaidimas, kuriame dalyvauja 2 komandos po 3 žaidėjus. Kiekvienas žaidėjas ant galvos turi paprastą užmaukšlinamą kepurę. Žaidimo tikslas - nuimti visų priešininko komandos žaidėjų kepures, siekiant išsaugoti bent vieną savo. Laimi ta komanda, kuri pirmoji nuima VISAS priešininko komandos narių kepures. Būtina sąlyga - savos komandos bent vienas narys turi likti su kepure ant galvos. Visi turnyro dalyviai dalyvauja vilkėdami kelnes, liemenę ar marškinius bei ant galvos turėdami kepurę, kuri po smakru tvirtinama virvute (na, kad paprasčiausiai nugriuvus ar šokinėjant ji nenukristų). Dalyviai dalyvauja basi. Neturi jokių šarvų ar ginklų. Jei turnyre dalyvauja kerėtojai - jie kerėti gali, tačiau negali naudoti tokių kerų, kurie tyčia, tiesiogiai ar netiesiogiai žaloja priešininkus.

Viso rungėsi aštuoniolika herojų pasidalinę į šešias komandas. Šiek tiek, jau tradicinės statistikos. Kaip ir praktiškai visuose turnyruose, gausiai atstovauta buvo elfų rasė - 6 herojai, trečdalis iš visų dalyvavusių, žmonių buvo 3, minotaurų ir urvažmogių po 2, po vieną atvyko nuo goblinų, koboldų, miškavaikių, ogrų ir ogremagų. Žiūrint iš profesijų pusės, tai dalyvavo net 7 kariai, o kitų profesijų atstovų buvo tik po 2 (magų, mentalistų, pėdsekių) ar po 1 (asasinas, skautas, šaulys, vagis, vitalistas). Didžiausias herojaus lygis buvo 11, mažiausias - 1. Didesnė dalis herojų buvo 4-5 lygio.

O dabar metas susipažinti su pačiomis komandomis.

BĖDŲ TURGUS
Nariai: Altaras (elfų karys, 5L), Biržė (elfų magas, 7L), Padrė (urvažmogių karys, 7L).
MES MERGINOS
Nariai: Jumira (elfų šaulė, 6L), Rokanona (elfų mentalistė, 5L), Šaknis (miškavaikių vitalistė, 4L).
SPORT 2008
Nariai: Degėsis (goblinų asasinas, 1L), Mistralis (elfų pėdsekys, 4L), Rodmanas (ogrų karys, 5L).
BUMBAČIKAI
Nariai: Mažulė (elfų skautė, 10L), Sąžinė (žmonių vagė, 11L), Zbro‘gas (minotaurų karys, 4L).
NAKVIŠOS
Nariai: Liu Urbis (minotaurų karys, 4L), Treisas (žmonių pėdsekys, 6L), Tumbačka (orgremagų magas, 5L).
JURGELIAI
Nariai: Aghrum (žmonių karys, 5L), Demorhas (urvažmogių karys, 7L), Trojica (koboldų mentalistas, 3L).

Kepurmusio logotipasKomandos buvo suskirstytos į du pogrupius po tris. Iš kiekvieno pogrupio po dvi komandas pateko į pusfinalį. Pirmame pogrupyje labiausiai nesisekė komandai „Sport 2008", ji nenuėmė nei vienos kepurės. Nepadėjo, net tai, kad vienas jos narių buvo aukščiausias čempionato dalyvis - ogro Rodmano ūgis siekė beveik 4 metrus, o svėrė jis apie pusę tonos! Matyt, svarbu ne tik ūgis... Antroje grupėje iškrito komanda „Jurgeliai". Deja, tai buvo meistrų, organizavusių turnyrą komanda. Kažkaip negražu būtų laimėt, nors mes galėjom (nors iš šono taip gal ir neatrodė, organizuot buvo lengviau...). Visos kovos grupėse baigėsi lygiosiomis - per valandą nei viena komanda nesugebėjo kitai komandai nuplėšti kepurių. Todėl nustatyti išėjusias į pusfinalį komandas teko pagal bendrą nuplėštų kepurių skaičių. Po 4 nuplėšė "Bumbačikai" (daugiau nuplėšti jiems ir nepavyko) bei "Nakvišos", 3 nuplėšė "Mes merginos", 2 - "Bėdų turgus" (jie irgi daugiau nebepasižymėjo šioje srityje). Dvi iškritusios komandos - "Jurgeliai" nuplėšė 1 kepurę, o "Sport 2008" nei vienos. Pusfinaliuose užvirė arši ir greita kova - abi rungtynės baigėsi anksčiau laiko ir sausu rezultatu 3:0. "Nakvišos" nulupo visas kepures "Bėdų turgui", o moteriškos lyties atstovių komanda "Mes merginos" visas kepures atėmė iš "Bumbačikų". Finale laikas nebebuvo ribojamas ir kova truko apie 2 valandas ir buvo labai apylygė. Nors ūgiu ir jėga "Nakvišos" stirpiai lenkė "Mes merginos" - ogremagas, minotauras ir žmogus prieš dvi elfes ir mažutę miškavaikę - pralaimėjo 2:3. Matyt, tikrai ne ūgis buvo svarbiausia! Tiesa, viena elfė, šaulė, visose rungtyse naudojo įdomų manevrą - pirmu reikalu nusivildavo marškinius ir užsivyniodavo ant galvos. Kaip žinia, po marškiniais nieko nebuvo... Kartais tai labai padėdavo... Bet kokiu atveju, Kepurmšio čempionėmis tapo Jumira, Rokanona ir Šaknis!

Žemiau komandų reitingai pagal užimtas vietas ir nuplėštas kepures:

Vieta - Komanda - Nuplėštų kepurių skaičius
1. - MES MERGINOS - 9
2. - NAKVIŠOS - 9
3. - BUMBAČIKAI - 4
4. - BĖDŲ TURGUS - 2
5. - JURGELIAI - 1
6. - SPORT 2008 - 0

Be pačio Kepurmušio čempionato buvo ir kitokių atrakcijų. Norintieji galėjo pabandyti kautis apsirėdę autentiškais viduramžių laikų riterio šarvais. Tiesa, ginklai nebuvo tikri. Nors pora smailių "fantasy" stiliaus ginkliukų buvo, tik jais niekas nesikovė. Riterių turnyras nepavyko, nes niekas nepanorėjo antrą kartą vilktis šarvus ir jais kautis, visiems užteko vienos kovos. Aukų nebuvo.
Antrą dieną vyko žaidimas viktorina "Laimėk skrynią variokų". Šį kartą nugalėjo komanda "Mes moterys ir Tomas". Taip, tos pačios "Mes merginos" ir Tomas, tik jau kitą dieną... Įdomus virsmas, sakyčiau.
Ir žinoma, tą savaitgalį buvo puikus oras, dalyviai atvažiavo su gera nuotaika ir visi tiesiog smagiai praleido laiką.

Gražesnias akimirkas iš V Herojų turnyro galite pažiūrėti čia.

Norintys patys išbandyti Kepurmušį ar net surengti savo čempionatą, pilną žaidimo aprašymą, taisykles ir mechaniką ras čia.

Ta-Ntalas, 2008 08 29

* Vardas
El. paštas
Komentaras Maksimalus simbolių skaičius: 400 Išnaudota 0
Apsaugos kodas
scode