Taisyklės

 

"Kariai ir Magai" - lietuviškas stalo vaidmenų žaidimas, turintis savotišką mechaniką ir platų veikėjų profesijų bei rasių pasirinkimą. Pirmą kartą išleistas 1992 metais. Žaidimą rengė Kastytis Beitas, redagavo Gediminas Beresnevičius. Tuo metu tai buvo vienintelis stalo žaidimas Lietuvoje. Iki šiandien pasirodė dar du taisyklių leidimai - 1995 ir 2003 metais. Be pagrindinių taisyklių buvo leidžiami ir taisyklių (1994, 1996) bei žaidimo meistro (2003) priedai. 2005 metais buvo parengtas ir "lengvas" taisyklių rinkinys skirtas tiems, kurie tik pradeda žaisti stalo vaidmenų žaidimus. Dvidešimt pirmame amžiuje taisyklių rengimą iš Kastyčio Beito perėmė Adomas Urbanavičius. "Kariai ir Magai" skirstomi į tris kartas, kurios skiriasi savo sudėtingumu, kai kuria mechanika, tačiau iš esmės yra panašios. Pirmos kartos taisyklės yra paprasčiausios, trečios - sudėtingiausios, labiau tinkamos žaisti patyrusiems vaidmenų žaidimų gerbėjams.

Taisyklių leidimai

PIRMA KARTA

- Fantastinis vaidmenų žaidimas KARIAI IR MAGAI: žaidimo meistro knyga (1992), Kastytis Beitas

- Fantastinis vaidmenų žaidimas KARIAI IR MAGAI: žaidėjo knyga (1992), Kastytis Beitas

- Fantastinis vaidmenų žaidimas KARIAI IR MAGAI: žaidėjimo lentelės (1992), Kastytis Beitas

 

ANTRA KARTA

- Fantastinis vaidmenų žaidimas KARIAI IR MAGAI: pagrindinės taisyklės (antras pataisytas ir papildytas leidimas) (1995), Kastytis Beitas

- Fantastinis vaidmenų žaidimas KARIAI IR MAGAI: taisyklių priedas nr.1 (1994), Kastytis Beitas

- Fantastinis vaidmenų žaidimas KARIAI IR MAGAI: taisyklių priedas nr.2 (1996), Kastytis Beitas

 

TREČIA KARTA

- Kariai & Magai: pagrindinių taisyklių rinkinys (2003), Adomas Urbanavičius

- Kariai & Magai: žaidimo meistro priedai (2003), Adomas Urbanavičius

- Kariai & Magai: lengvas taisyklių rinkinys (2005), Adomas Urbanavičius


Mes atnaujinome Pirmos kartos taisykles, visos jos pateiktos viešai mūsų svetainėje. Pirmieji "Kariai ir Magai" grįžta skaitmeniniame formate!