Laukiamiausi 2016 metų fantastiniai filmai
 Kiekvienais metais sukuriama daugybė fantastinių (ne fantastinių taip pat, bet čia ne apie juos) kino filmų. Vieni keliauja į pasaulio kino teatrus, kur juos pamato milijonai žmonių ir tai kūrėjams leidžia uždirbti ne vieną milijardą pinigų. Kiti rodomi tik savo šalyse, treti tik kino festivaliuose, o kai kurie keliauja tiesiai į televizijos ekraną arba išleidžiami kokiu DVD ar Blue Ray formatu. Savo fantastinių filmų sąraše randu 78 filmus pastatytus 2015 metais, 2014 - 86, o nuo 2010 metų imtinai, net 600. 2016 metų sąraše jau yra 65 filmai... Ką sako šie skaičiai? O gi, tai, kad visų filmų nepažiūrėsi, gyvenimo gali pritrūkti. Tad verta žiūrėti, be abejo, gerus filmus ir tuos, kurie bent jau sudomino savo siužetu, vaizdais ar mėgstamais aktoriais.

Žemiau rasite sąrašą keletos filmų, kurių premjeros įvyks šiais metais (kai kurių jau įvyko, bet ne Lietuvoje) ir, kuriuos aš planuoju pažiūrėti. Rekomenduoju visiems fantastikos mėgėjams.

Šiame sąraše nerasite superherojų, nei iš kitų planetų, nei mutavusių. Nepatinka man šis žanras.
Išskirti norėčiau populiariausio kompiuterinio žaidimo „Warcraft" ekranizaciją. Mano laukiamiausias.

Filmų pavadinimai anglų kalba, ja lengviausia rasti daugiau informacijos. Prie kai kurių skliaustuose nurodytas lietuviškas pavadinimas - kino platintojai jau paskelbė premjeros datą Lietuvoje ir sugalvojo pavadinimą. Premjerų datos pagal JAV, kur žinomos Lietuvoje, pažymėta atskirai.

Monster Hunt
2016 sausio 22
Kinijos filmas itin sudominęs daugybę žiūrovų Azijoje (pelningiausias 2015 m. filmas Kinijoje), mūsų kino teatrų gali ir nepasiekti, bet, ką gali žinoti. Gal rasime „Netflix" repertuare? Filmo veiksmas vyksta senoviniame pasaulyje, kur monstrų ir žmonių karalystės gyvuoja greta. Pagrindinis veikėjas - mažasis Huba, pusiau žmogus, pusiau monstras. Ir tie, ir tie imasi jį medžioti. Tuomet ir prasideda didysis Hubos nuotykis.
Nuorodos: IMDB, anonsas.

Black Road
2016 sausio 28
Netolimos ateities pasaulis, kur buvęs kareivis padeda merginai apsisaugoti nuo savo buvusiojo naujoje Jefersono valstijoje, kur teisėtvarka nebegalioja. Kareivis turi implantavęsis į galvą dirbtinį intelektą vardu Klaidas, kuris pasirodo besąs tikras partneris ir draugas.
Nuorodos: IMDB, anonsas.


Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny
2016 vasario 26
Legendinio filmo tęsinys, kur liko tik viena veikėja, deja, ne pagrindinė. Įspūdingas anonsas žada nemažiau puikias kovas su kardais, nei pirmame filme. O muzika puiki, vien dėl jos norisi pažiūrėti.
Nuorodos: IMDB, anonsas.

Hardcore Henry (HARDCORE Henris)
2016 balandžio 15 (premjera Lietuvoje)
Pirmo asmens filmas, savo stilistika primenantis šaudykles. Vyras atsibunda praradęs atmintį, bet suvokia, kad dalis jo kūno pakeista protezais pritaikytais koviniams veiksmams. Vertas pažiūrėti ir dėl itin įdomaus filmavimo stiliaus.
Nuorodos: IMDB, anonsas.

Kill Command
2016 gegužės 13
Dar vienas filmas apie žmogaus ir roboto priešpriešą. Ateityje, technozuotos visuomenės laikais, elitinis karinis dalinys siunčiamas treniruotis į tolimą salą, kur tenka kautis dėl išlikimo su išmaniais koviniais robotais. Filmo anonsas puikus, deja, sunku nuspėti ar ir filmas bus toks pat.
Nuorodos: IMDB, anonsas.


Aurora
2016 birželio 6
Šveicarų darbas apie žmonių sukurtą dirbtinį intelektą nusprendusį, kad žmonės yra didžiausia grėsmė Žemės planetai. O veiksmas sukasi apie du jaunuolius bandančius išgyventi mašinų valdomame pasaulyje. Skamba girdėtai? Bet manau, kad verta pažiūrėti, europiečiai moka statyti originalius filmus neprikaišiotus kino klišių.
Nuorodos: IMDB, anonsas.

Warcraft (Warcraft: pradžia)
2016 birželio 10 (premjera Lietuvoje)
Populiariausias „online" fantastinis žaidimas keliasi į didžiuosius ekranus. Anonse matomi įspūdingi orkai, puikūs efektai bei daug veiksmo. Manau tikra atgaiva aukšto lygio maginės fantastikos gerbėjams, mažai šio žanro filmų kuriama (matyt nelabai gas drįsta rungtis su Tolkino ekranizacijomis).
Nuorodos: IMDB, anonsas.

The BFG
2016 liepos 1
Naujas Steven Spielberg darbas apie mergaitės ir milžino draugystę. Milžinas geros dūšios, bet yra atstumtasis tarp savųjų, nes atsisako ryti mažas mergaites ir berniukus. Kaip ir galima tikėtis iš tokio režisieriaus, filmui nepagailėta pinigų specialiems efektams, belieka tikėtis, kad ir scenarijus vertas dėmesio.
Nuorodos: IMDB, anonsas.

A Monster Calls
2016 spalio 14
Vaikas nepritampantis tarp bendramažių ir nagalintis susitaikyti su mirtina mamos liga išsikviečia monstrą, kuris seka istorijas. Vizualiai ir estetiškai puikus anonsas, o pats filmas - Patrick Nees to paties pavadinimo knygos ekranizacija, kuri buvo pripažinta geriausia knyga vaikams 2012 m. Jungtinėje Karalystėje.
Nuorodos: IMDB, anonsas.

Rogue One: A Star Wars Story
2016 gruodžio 16
Žvaigždžių karų filmas nesekantis pagrindinės istorijos, o pasakojantis apie maištininkus, kurie pavogė Mirties Žvaigždės brėžinius. Filmo veiksmas vyksta tarp istorijų pasakotų naujoje trilogijoje (1999-2005) ir originaliojoje trilogijoje (1977-1983). Po aštunto ciklo filmo sėkmės nekeista, kad kuriamas šalutinis filmas. „Walt Disney" studija jų žada ne vieną.
Nuorodos: IMDB, apie filmą.

Assassin's Creed
2016 gruodžio 21
Vieno populiariausių žaidimų ekranizacija jau pekeliui į kino teatrus. Deja, dar nėra daug žinių apie šį, kaip ir nėra jokio anonsinio filmuko.
Nuorodos: IMDB.

 

Parašliavojo Ta-Ntalas