ENnie apdovanojimai
Autorius: Laiswas

 ENnie apdovanojimai (GenCon EN World RPG Awards) - tai kasmetiniai fanų bendruomenės apdovanojimai, skiriami už pasiekimus vaidmenų žaidimų srityje. ENnie apdovanojimai - tai dizainerių, rašytojų ir dailininkų darbo pripažinimas. Galutinius apdovanojimų nugalėtojus renka patys žaidėjai EN World tinklapyje.

ENnie apdovanojimai buvo įkurti 2001 m. kaip kasmetinė ceremonija, rengiama populiaraus D&D/d20 sistemų fanų puslapio, EN World, ir Eric‘o Noah Unofficial D&D 3rd Edition News. Nuo savo gimimo ENnie apdovanojimai išaugo internetinių apdovanojimų sauskelnes ir tapo kasmetine apdovanojimų ceremonija, vykstančia Indianapolio Gen Con žaidimų mėgėjų ir profesionalų suvažiavime. ENnie apdovanojimai, pradžioje orientavęsi į d20 sistemos leidėjus ir produktus, ilgainiui tapo visų stalo vaidmenų žaidimų įvertinimo priemone.

Kasmet skiriami ENnie apdovanojimai šiose kategorijose:
Geriausias fanų tinklapis - apdovanojimas, teikiamas už fanų fanams sukurtus tinklapius.
Geriausias fanų renkamas leidėjas - apdovanojimas, teikiamas leidėjui, kurio nuveikti darbai vertinami pagal įvairiausius mažiau realius faktorius: pagalba klientams, tinklapio atnaujinimo dažnumas ir kokybė, indėlis į žaidimų bendruomenių veiklą. Tai fanų skiriamas apdovanojimas ir vienintelis apdovanojimas, kurį gali gauti leidėjas, nepristatęs apdovanojimams jokių produktų.
Geriausias viršelis - apdovanojimas, skiriamas už geriausią leidinio viršelį.
Geriausios iliustracijos - apdovanojimas, skiriamas už geriausią leidinio viršelių iliustravimą.
Geriausia kartografija - apdovanojimas, skiriamas už geriausią leidinio kartografijos atlikimą arba žemėlapių ar žvaigždėlapių kūrimo būdą.
Geriausia produkto vertė - apdovanojimas, skiriamas už geriausią produkto vertę, kurią sudaro grafinis dizainas ir išdėstymas, redakcija, popierius, įrišimas - visi faktoriai, kuriantys bendrą produkto vaizdą.
Geriausias tekstas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią leidinio prozą ar aprašomuosius tekstus.
Geriausios taisyklės - apdovanojimas, skiriamas už geriausią (novatoriškiausią, kūrybiškiausią, geriausiai veikiančią) žaidimo struktūrą ir mechaniką.
Geriausias nuotykis - apdovanojimas, skiriamas už geriausią produktą, kuris yra nuotykis ar nuotykio idėjos.
Geriausias papildymas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią produktą, papildantį žaidimo taisykles arba pasaulį.
Geriausia kampanija/kampanijos papildymas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią kampanijos pasaulio produktą.
Geriausias priešų/pabaisų produktas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią produktą, kuriame daugiausiai aprašomi herojų priešai arba pabaisos.
Geriausia pagalbinė priemonė arba aksesuaras - apdovanojimas, skiriamas už geriausią produktą, papildantį vaidmenų žaidimus (kauliukus, figūrėles, muziką ir kt.)
Geriausias nemokamas produktas arba internetinės pagalbinės priemoneės - apdovanojimas, skiriamas už geriausią nemokamą produktą arba internetines pagalbines priemones.
Geriausia elektroninė knyga - apdovanojimas, skiriamas už geriausią leidinį, išleistą vien tik elektroniniu formatu.
Geriausias žaidimas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią vaidmenų žaidimą, atsižvelgiant į visus elementus: iliustracijas, tekstus, taisykles, bendrą vaizdą, tinkamumą žaisti, pradedant veikėjo kūrimu ir baigiant žaidimo taisyklėmis.
Geriausias d20/OGL produktas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią knygą, kurioje naudojama d20 mechanika: pagal OGL licenciją išleistus leidinius, pagal d20 licenciją išleistus leidinius bei pagal specialias D&D licenciją išleistus leidinius.
Geriausias produktas - apdovanojimas, skiriamas už geriausią metų gaminį.

Nuorodos:
The Ennies - oficialus apdovanotojų puslapis. http://www.ennieawards.com/info.html
En World - apdovanojimų rengėjų puslapis. http://www.enworld.org/
Gen Con - žaidimų mėgėjų ir profesionalų suvažiavimo puslapis. http://www.gencon.com/